Reikia teksto, bet trūksta laiko ir neturite noro? 🙂
Galiu tai padaryti už Jus!

Tekstų kūrimas (lt, pl)
Vertimas (iš/į: lt, pl, ru)
Redagavimas (lt)
Koregavimas (lt, pl)

 

Reikia dar kažkokių darbų su tekstais – aptarkime!

darbas su tekstais

Tekstų kūrimas, vertimas, redagavimas, koregavimas – visa tai yra darbas su tekstais. Į tai įeina ir smulkūs darbeliai: informacijos paieška, jos susisteminimas, lentelių ir grafikų sudarymas, prezentacijų rengimas, teksto rinkimas iš rankraščių ar transkribavimas (vaizdo ir/ar garso įrašo informacijos surašymas į tekstinį dokumentą) ir t. t.

Tekstų kūrimas
Kuriu įvairius tekstus pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus. T. y. tekstai internetinėms svetainėms, žiniasklaidai, prezentacijoms ir kt. Taip pat teikiu perrašymo (ang. rewriting) paslaugą – kai reikia tą patį tekstą pagerinti, atnaujinti, perrašyti savais žodžiais ar adaptuoti.

Tekstų vertimas
Verčiu tekstus įvairia tematika. Kalbos: iš/į: lietuvių, lenkų, rusų.

Jei tekstas skirtas internetinėms svetainėms, e. parduotuvėms ar socialiniams tinklams, tai versdama atsižvelgiu į SEO, t. y. žodžiams ar žodžių junginiams parenku raktažodžius ar sinonimus, kurie yra dažniau aptinkami ir ieškomi.

Klaidų taisymas arba kas iš tikrųjų yra teksto redagavimas ir korektūra
Kai man klientai sako, jog tekste reiktų ištaisyt klaidas, aš visad paklausiu, ar atlikti teksto redagavimą, ar korektūrą. Tuomet man atsako, jog būtinas tvarkingas tekstas, kad jame nebūtų klaidų, todėl nereikia nei redagavimo, nei koregavimo. Po tokio pasakymo prieinu išvadą, jog reikia peržiūrėt tekstą ir paaiškinti klientui, koks klaidų taisymas būtinas jo tekste ir kas būtent yra teksto redagavimas ir koregavimas (teksto korektūra), nes nuo to priklauso kaina, laikas ir darbo pobūdis. Žemiau pateikiu paaiškinimus, kad ir Jums būtų aiškiau.

Teksto redagavimas – tekste taisomos rašybos, skyrybos, kalbos kultūros klaidos; tam tikrais atvejais ištrinami nebūtini žodžiai, junginiai ar net sakiniai; jei reikia, tai perrašomi sakiniai ar dalis sakinio, kad visas tekstas būtų vienodo stiliaus ir gražiai skambėtų.
Teksto koregavimas (korektūra) – tekste taisomos „smulkios“ klaidos, kurios dar vadinamos „akies“ klaidomis (kai žmogus netyčia nepastebėjo). T. y. praleistos arba supainiotos raidės, ženklai (vietoj lietuviškų (pvz., ė, č) yra lotyniškos (pvz., e, c). Taip pat savaime suprantami skyrybos ženklai, formatavimas ir kt.
Šitaip ir kartais dar daugiau išaiškinus klientui, kas yra kas, pagaliau susitariama dėl darbo pobūdžio, laiko ir kainos 🙂

 

Close Menu